Rodinný časopis o alternativních cestách ke zdraví, připravovaný ve spolupráci s předními lékaři, léčiteli a odborníky v bylinkách, astromedicíně, zdravé výživě, psychoterapii, bioenergii, reflexní terapii a dalších netradičních metodách léčení.
Horoskop na říjen 2018

Začíná další měsíc - také se vám zdá, že se čas zrychluje? - a máme pro vás opět horoskop od našeho spolupracovníka Pavla Hanzala. Přejeme příjemný a úspěšný měsíc!

Beran
V říjnu je vaším hlavním úkolem najít vyváženost v jednání. Zkuste se také naučit diplomatickým schopnostem. V druhé polovině měsíce si dávejte víc času na rétorické reakce. I myšlení mějte pod kontrolou.
Rada: Trpělivost růže přináší.

Býk
Můžete být vnitřně nespokojeni, jelikož bude sílit dojem, že život nejde podle vašich plánů a představ. Je tedy nejvyšší čas na to, abyste se přestali držet přežitých systémů. Život je o vývoji, růstu a proto i občasné změně.
Rada: Naučte se pracovat s energií.

Blíženci
Je před vámi vcelku solidní měsíc, který můžete využít aktivně k vašim cílům. Aby vše dobře dopadlo, musíte se popasovat s jedním rizikem. Tím je mentální netrpělivost, která může evokovat přílišný tlak na vaše okolí skrze vyjadřovací schopnosti.
Rada: Mlčeti zlato, mluviti stříbro.

Rak
Během říjnových dnů pro vás může být složité něco prosadit. Vaše touhy tak vezmou za své, zejména pokud se poddáte citové nerovnováze. Ovšem pokud jste se během uplynulých měsíců díky vesmíru již něco naučili, měli byste říjen zvládnout.
Rada: Obracejte se o pomoc k Bohu.

Lev
Vaše okolí můžete překvapit ochotou ke kompromisu, ale jen tehdy, když se v tomto směru vyvarujete nečekaných výkyvů. Vše si totiž můžete pokazit prudkou reakcí v okamžiku, když se budete cítit hodně omezeni.
Rada: Zkuste být víc nad věcí.

Panna
Říjen se může stát produktivním a úspěšným měsícem. Stačí, když nebudete příliš pichlaví a vyhnete se přílišné kritice pramenící z neochoty odpouštět. Také by bylo dobré, kdybyste lépe přijímali životní změny, jenž budou přicházet.
Rada: Cvičte taichi.

Váhy
Hlavně první dvě dekády budete mít dostatek energie a chuti do života. Využijte tuto šanci k něčemu smysluplnému. To půjde, jestliže dokážete odolat občasným tlakům, kterým vás okolní svět vystaví. Důležité také bude, abyste zvládli vaše vnitřní pocity, které vyplavou na povrch.
Rada: Zařaďte do života karma jógu.

Štír
Zvyšte snahu o dosažení vnitřní i vnější harmonie. Nátlakovým jednáním sice můžete uspět, ale pouze dočasně. V poslední říjnové dekádě se připravte na nečekané události, které vás můžou poněkud naštvat.
Rada: Rozvíjejte postoj nezaujatého pozorovatele.

Střelec
Říjen nabízí příjemné dny, které můžete využít podle vlastního uvážení. Optimální by bylo, kdybyste nezanedbali nejenom světské záležitosti, ale ani duchovní praxi. Na potěšení si totiž čas určitě najdete.
Rada: Dobře rozlišujte skutečnost od iluzí.

Kozoroh
Hlavní překážkou se během října může stát přílišná sobeckost, která bude pramenit z neochoty komukoliv ustoupit. Tento životní styl sice může přinést ovoce na poli kariéry a materiálního světa, ale v mezilidských vztazích to mnoho dobra nevykoná.
Rada: Rozpouštějte ego.

Vodnář
Výsledek října záleží na tom, zda budete spíše skromní nebo nebudete znát limity ve svých touhách. Pamatujte, že méně je někdy více. Také se pokuste o to, abyste si vše zasloužili vlastní pílí a poctivou prací, než jenom skrze náhodu a štěstí.
Rada: Naučte se dělat i to nepříjemné bez výmluv.

Ryby
Říjen nabídne mnoho pozitivního. Dveře se vám pootevřou jak na poli duchovna, tak ve sféře umění. Můžete se začít zabývat i svými životními sny, ale je potřeba je začít uvádět do praxe. Nejvíce vnitřní síly, jakož i empatie, budete mít v poslední dekádě.
Rada: Nezapomeňte se napojit i na zemský živel.

Připravil: astrolog a léčitel Pavel Hanzal, www.pavelhanzal.cz